top of page

Майбутнє громадського здоров’я: підсумковий Круглий стіл Європейського тижня

Завершальним, але, мабуть, найбільш знаковим заходом Європейського тижня громадського здоров'я: «Інновації для стійкості: формування сталого майбутнього», став Круглий стіл з питань громадського здоров'я, організований Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб та Львівським осередком Всеукраїнська асоціація фахівців з громадського здоров’я (ВАФГЗ). Говорили про громадське здоров’я: сьогодні та завтра і про роль наступного покоління у сталому розвитку.

Ректор Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького - ЛНМУ Орест Чемерис у вітальному слові відзначив актуальність і необхідність таких ініціатив для покращення громадського здоров'я

«Вкрай невідкладних заходів потребує профілактика неінфекційних захворювань, зокрема цукрового діабету, захворювань щитовидної залози, – тих захворювань, на поширення яких можна впливати різноманітними інтервенціями, в тому числі і зміною поведінкових чинників» – наголосила у своєму виступі проректор з наукової роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Вікторія Сергієнко.

Олег Любінець, голова ГО «Товариство з громадського здоров’я Львівщини», член правління ГО «Всеукраїнська організація фахівців з громадського здоров’я», член Європейської організації фахівців з громадського здоров’я – поділився досвідом становлення науки, яка займається громадським здоров'ям, в Україні, розповів про тенденції, над якими зараз активно працюють фахівці з громадського здоров'я у Європейському союзі, зокрема зауважив про важливість міжсекторального підходу у вирішенні питань поліпшення громадського здоров'я.

Цікаво було почути думки молодих професіоналів, але вже досвідчених фахівців у сфері громадського здоров'я: Лілії Фабін – координаторки відділу інформаційно-просвітницької діяльності Молодіжної ради при МОЗ та координаторки проєкту "Амбасадори здоров'я" та аспіранта кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров'я, члена організаційного комітету "Почуй лікаря" Валентина Бордуна, які працюють з колективами, громадами за принципом «рівний – рівному».

Інформація для школярів, студентів звучить набагато переконливіше від їхніх однолітків. Завдяки цьому, вдається підвищувати обізнаність молоді про важливі, корисні речі та конкурувати з рекламними слоганами та маркетинговими ходами виробників тютюнових виробів, фаст-фуду чи інших сучасних, але не завжди корисних продуктів.

Про роль молодих професіоналів, що починають кар’єру, у розбудові системи громадського здоров’я розповів директор комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики», член Молодіжної ради при МОЗ Богдан Хобзей.

Україно-Швейцарський проєкт «Діємо для здоров'я» давно і успішно працює в Україні, в тому числі з профілактики неінфекційних захворювань, поведінкових змін, про що розповіла обласний координатор Марꞌяна Служинська.

Генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко резюмувала зустріч як початок тривалої та плідної міжсекторальної співпраці у сфері громадського здоров'я.

Comments


bottom of page