Як діяти при переохолодженні чи обмороженні?
- Nadia Verstiuk
- 16 груд. 2024 р.
- Читати 2 хв
Як діяти при переохолодженні чи обмороженні? – Тема зустрічі фахівців Відділ на залізничному транспорті ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ» зі спеціалістами відбудовного поїзда станції Львів. Їхня робота — забезпечення своєчасного ремонту колії та інфраструктури, що гарантує стабільну роботу Укрзалізниці.
Тож левову частку робочого часу спеціалісти працюють на відкритому повітрі в умовах зниженої температури. Із похолоданням підвищується ймовірність переохолодження чи, навіть, обморожень.
Тому працівники відділу нагадали правила безпеки та рекомендації: як уникнути цих небезпек; які ознаки обмороження та переохолодження варто знати; як швидко реагувати у таких випадках.

Також розповіли про профілактику хронічних обструктивних захворювань легень, як одного з ймовірних видів ускладнень.
Нагадування про правила безпеки при знижених температурах допоможе зберегти здоров’я та активність у зимовий період.
⬇️ Ось 5 порад, як діяти при переохолодженні та обмороженні:
1️⃣ Не панікуйте і поступово зігрівайтеся. Якщо ви відчуваєте, що замерзаєте, важливо не панікувати. Перейдіть в тепле приміщення або знайдіть укриття від вітру. Не використовуйте для зігрівання гарячі предмети чи вогонь — це може пошкодити шкіру.
2️⃣ Поступово розігрівайте уражені ділянки. Якщо є обмороження, не розтирайте місце обмороження — це може призвести до ще більших пошкоджень. Найкраще злегка підігріти його теплом вашого тіла або за допомогою теплої води (не гарячої).
3️⃣ Уникайте надмірної фізичної активності. При переохолодженні краще обмежити фізичне навантаження, адже надмірна активність може ще більше виснажити організм і привести до серйозніших наслідків.
4️⃣ Пийте теплі напої, але не алкоголь. Теплі напої без кофеїну допомагають зберегти тепло в організмі. Уникайте алкоголю, оскільки він може спричинити відчуття тепла, але насправді збільшує втрату тепла.
5️⃣ Негайно звертайтеся по медичну допомогу. Якщо ви чи хтось із ваших близьких має ознаки серйозного переохолодження чи обмороження (сильне зниження температури тіла, втрата чутливості, зміна кольору шкіри), негайно зверніться до лікаря.
За матеріалами Центру громадського здоров'я України https://phc.org.ua/
Ці прості, але важливі кроки допоможуть запобігти ускладненням і зберегти здоров'я в умовах холодної погоди.
Comments