top of page

Серцево-судинні захворювання — головна причина смертності українців

Серцево-судинні захворювання — головна причина смертності українців (64% від усієї кількості смертей) та інвалідизації і втрати працездатності серед чоловіків.

Водночас у більшості випадків хворобам серця можна запобігти.

Про це йшлося впродовж зустріч іфахівців Відділ на залізничному транспорті ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ» із працівниками Головного залізничного вокзалу Львова, на якій головний акцент зосередився на основних факторах ризику у виникненні серцево-судинних захворювань та способах профілактики.

Нагадали про основні фактори ризику цих захворювань:

  • вживання тютюнових та нікотиновмісних виробів;

  • нездорове харчування;

  • низька фізична активність;

  • вживання алкоголю.


Кожен особисто може вплинути на зниження впливу цих факторів на формування розвитку захворювань серцево-судинної системи.

Потрібно лише скорегувати свою поведінку. Як⁉️

✅ Відмовитися від вживання тютюнових та нікотиновмісних виробів, якщо є така звичка. Адже безпечного куріння не буває!

✅ Відмовитися від споживання алкоголю - безпечної дози не існує!

✅ Вживати напої без цукру та алкоголю, а краще – звичайну чисту воду.

✅ Харчуватися здорово та збалансовано. Віддавати перевагу овочам та фруктам, зменшувати споживання солі, перероблених продуктів харчування промислового виробництва, які містять велику кількість солі, цукру, трансжирів.

✅ Рухатися щодня не менше 30 хвилин. Вибирати рухову активність за бажанням (ходьба, зокрема скандинавська, плавання, біг, велосипедні прогулянки тощо). Обирати сходи, а не ліфт!

Нагадали також і про симптоми, за якими можна насторожитися щодо розвитку інсульту та інфаркту і про «золоті» години, які рятують життя, якщо вчасно звернутися до лікарів!

Інформували залізничників також про те, що з 1 серпня в Україні триває кампанія щодо посилених заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця для груп населення, які пропустили планові щеплення в попередні роки, та яким необхідно їх надолужити.

Дорослим, зокрема, потрібно вакцинуватися кожні 10 років, починаючи з 16-річного віку.

Уся вакцинація за Національним календарем щеплень — безоплатна. Потрібно лише звернутися до сімейного лікаря.


Oksana Kuninets

 
 
 

Comments


bottom of page