Навчання у Стрию: стратегія дій при хімічних і радіаційних загрозах
- Nadia Verstiuk
- 7 годин тому
- Читати 2 хв
Передбачити загрози. Захистити здоров'я. Зберегти майбутнє. Ці принципи – в основі діяльності Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
16 травня у Стрию відбулося навчання керівників відокремлених структурних підрозділів Центру та їх кадрового резерву на тему: «Готовність, реагування та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій хімічного та радіаційного характеру».
🔸 Важлива спільна готовність.
💬 «Моніторинг, готовність і своєчасність реагування на небезпечні чинники, події та надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я – одна з оперативних функцій системи громадського здоров’я. Саме тому приділяємо увагу підготовці кадрів для відпрацювання спільних дій, оновлення знань та вдосконалення навичок», – наголосила у вступному слові заступниця генерального директора Центру Ольга Брезецька.
«Ми маємо враховувати усі можливі ризики для здоров'я населення, маємо завжди бути напоготові. Для цього періодично проводимо такий вишкіл, щоб наші дії були якнайкраще скоординованими. Важливо прорахувати різні варіанти наших дій при надзвичайній ситуації, зокрема при розвитку подій за найскладнішим сценарієм».
🔸 Надзвичайні ситуації: що варто знати керівникам
Управлінню надзвичайними ситуаціями у сфері громадського здоров'я був присвячений виступ завідувачки відділу готовності та реагування на надзвичайні ситуації (НС) Ірина Куліш, яка розповіла про класифікатор НС, роль і завдання оперативно-диспетчерських підрозділів, як координується їхня робота.
🔸Як діяти у разі хімічної загрози.
Про особливості реагування у разі хімічної загрози розповіла Інна Уварова, лікар загальної гігієни, яка нагадала перелік небезпечних хімічних речовин, шляхи їх потрапляння в організм людини, про заходи реагування на НС, а також як працює система оповіщення населення.
🔸 Основні принципи радіаційного захисту та заходи безпеки.
Докладно про план реагування у разі надзвичайної ситуації радіаційного характеру розповів Валерій Литюк, в.о. завідувача радіологічної лабораторії.

🔸 При застосуванні засобів індивідуального захисту дрібниць не буває!
У якій послідовності одягати та знімати захисний одяг при надзвичайній ситуації – продемонстрував Михайло Олива, професіонал з дослідження факторів навколишнього середовища.
🔸 Тренування за сценаріями: наші дії
Для закріплення знань відпрацювали сценарії надзвичайних ситуацій.
За однією легендою, - як діяти, якщо виявили "підозрілий" предмет з ймовірним опроміненням.
В іншому – що робити у разі ситуації, пов'язаною з розливом ртуті.
🔸 Баланс між роботою і відновленням: простір для ментального здоров’я

💚 Вже традиційно під час таких зустрічей фахівці Центру не забувають піклуватися і про психічне здоров'я. Це те, що тримає нас сильними навіть у найнепередбачуваніші часи.
Цього разу команда Стрийського районного відділу Центру ініціювала веломандрівку "Розгірче 2025", яка відбулася під гаслом: «Рахуй спогади, а не калорії!». Це відчутно додало сил та натхнення усім учасникам!

Нагадаємо, травень – місяць обізнаності про ментальне здоров'я.
Віднайти інструменти стресостійкості, пошук сенсів – це додаткова нагода зняти виснаження, зменшити напругу та навчитися керувати емоціями.
Принагідно нагадуємо, чимало простих, але ефективних вправ ви зможете знайти в Аптечці психологічної самодопомоги» від Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?: https://howareu.com/
Kommentare